Montecristo

                                                            

 

 

V červenci roku 1935 Alonso Menéndez prodal společnost Particulares Factory, výrobce populární značky Particulares a méně známou Byron. Ihned poté, co měl nové prostředky, vytvořil novou značku nazvanou Montecristo.

Název značky byl inspirován jedním z děl Alexandra Dumase, románem Hrabě Monte-Cristo, který byl podle všeho hodně oblíbeným mezi toscedory(baliči doutníků) v jejich továrně. Nyní známé logo značky Montecristo skládající se z trojúhelníků šesti mečů okolo kosatce navrhla společnost John Hunter Morris a Elkan Co. Ltd. , která fungovala jako britský distributor značky.

V červenci roku 1936 Menéndez založil ještě s jedním partnerem novou firmu, kterou pojmenovali Menéndez, García y Cía. S rostoucím úspěchem značky Montecristo koupili od J. Frankau SA v roce 1937 společnost s nejistou budoucností H. Upmann Factory a přesunuli výrobu Montecristo z továrny Particulares Factory do H. Upmanna, kde výroba úspěšně pokračovala a po revoluci se H. Upmann stal domovem zančky Montecristo.

J. Frankau byl nadále jediným distributorem značky H. Upmann v Británii, zatímco John Hunter Morris a Elkan Co. Ltd. byl ve Spojeném království zase jediným producentem značky Montecristo. V roce 1963 se tyto firmy spojily a vznikla tak společnost Hunters and Frankau, která je teď ve Spojeném království jediným dovozcem a distributorem všech kubánských doutníků.

I přes úsilí Alfreda Dunhilla (společnosti) se značka Montecristo stala nesmírně oblíbenou po celém světě a v dnešní době tvoří zhruba čtvrtinu celosvětového prodeje Habanos SA, což z něj činí nejoblíbenější kubánský doutník na světě. Menéndez a García utekli po revoluci a po nacionalizaci doutníkového průmyslu na Kubě a v roce 1961 na Kanárské ostrovy, kde znovu založili svou firmu, ale později byli nuceni skončit a výrobou, kvůli sporu o ochrannou známku se společností Cubatabaco. Během 70.let se výroba přesunula do La Romana v Dominikánské republice a začalo se prodávat ne trh do Spojených států, kde díky embargu nebyl problém s právy, která náležela Kubě. Firmu Menéndez, García, y Cía nyní vlastní společnost Altadis SA, která kontroluje její distribuci a prodej ve Spojených státech.

Montecristo se také pravidelně vybírá do roční kolekce Edición Limitada značky Habanos SA, ve které nalezneme výběr doutníků s vynikajícím tmavším obalovým listem. Existuje také několik limitovaných edicí se speciálními doutníky Montecristo, které se vydávají při speciálních příležitostech, výročích, na každoročním festivalu Habanos festival, pro charitu apod.

V roce 2007 se na trhu objevil doutník nazvaný Edmundo Dantes Conde 109. Byl součástí regionálních sériových edicí Habanos. Používá stejnou směs jako Montecristo a říká se, ze se pouze jinak jmenuje kvůli problémům s právy značky v Mexiku.

V únoru roku 2009 byla v rámci jedenáctého festivalu Habanos Festival představena nová řada doutníků s lehčím tělem. Plánovalo se, že se nová řada bude jmenovat Sport, ale protože podle pravidel EU není možné prodávat tabák s jakýmikoliv sportovními obrazy, změnil se název na Open a Vitalos pak měly různé doplňující názvy inspirované sporty-například golf a jachting.

Montecristo nabízí tři cigarillos vyráběné mechanicky: Mini, Club a Purito.

Často mezi skutečnými nadšenci uslyšíte názor, že Montecristo No. 4 je ideálním doutníkem pro začátečníky a No. 2 je zlatým standardním doutníkem, který může posloužit jako srovnávací měřítko pro všechny ostatní doutníky.

 

Žádné produkty od výrobce Montecristo nebyly nalezeny....

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více zde