Los Boldos

Netradičně francouzsky znějící obchodní značka z vinařství Santa Amalia. 150 let tradice jej řadí k nejstarším chilským producentům. Rodina Massenez zde vlastní jedno z největších soukromých vinařství v Chile.

 

 

Tato rodina pocházející z Alsaska - původně vyráběla ovocné destiláty a její francouzská část dodnes vyrábí proslulou hruškovici. Vinařství zahrnuje 600 hektarů vinic 100 km jižně od Santiaga v provincii Cachapoal v údolí Rapel, oblasti Central Valley.

 

Pod dohledem zkušeného enologa Stephana Gensteho z Burgundska zde vznikají příjemná vína. Díky svým znalostem a dlouholeté praxi s odrůdami jako jsou Cabernet Sauvignon, Merlot, Chardonnay a Sauvignon Blanc, vyrábí Stephan čistá, ovocná a jednoduchá vína, která jsou odrůdově velice dobře rozpoznatelná a konzumenty překvapí svou vysokou přístupností.

 

Část produkce zraje ve francouzských dubových sudech a následně jsou vína míchána do výsledného odrůdového cuvée. V Santa Amalia dbají především na čistotu a přímost jednotlivých vín, kterým rozumí i naprostý laik. Tato vína jsou velice zajímavou kombinací dobrého vína a velice nízké ceny. Díky své odrůdové jasnosti se těší vysoké oblibě v gastronomii a jsou především užívána jako rozlévaná vína.

 

Žádné produkty od výrobce Los Boldos nebyly nalezeny....