Boutinot

BoutinotV průběhu posledních dvaceti let se Boutinot vyvinul ze skromných začátků, kdy zásoboval okolní restaurace, v nadnárodní vinařskou společnost, vlastnící vinice a vinifikační závody ve Francii a Jihoafrické Republice a distribuční sítě v Evropě i USA.
Hlavní myšlenkou je nabídka vín, která věrně reprezentují daný region a odrůdu, bez ohledu na svoji cenovou kategorii.

Jak to vlastně začalo
Vášeň pro dobré jídlo a jemná vína je Paulu Boutinotovi vlastní. Jakožto syn úspěšného majitele restaurací v Anglii byl zklamán tehdejší úrovní vín, které se v tomto segmentu trhu nabízela. Vydal se tedy do Francie, kde od vinaře k vinaři vybíral dobrá vína, která pak dovážel pro restaurace svého otce.

Další rozvoj
V roce 1980 založil Paul Boutinot ve svém domovském městě Manchester společnost  Boutinot Limited.
Paulova vize stylu výroby vína vešla do reality otevřením první vlastní vinařské usedlosti ve Franci, v blízkosti Beaujolais, o devět let později. První produkovanou řadu vín pojmenoval po svém synovi - "Cuvée Jean-Paul".
Společnost se rychle rozrůstala a v roce 1994 zahájila provoz vlastního vinařského závodu v Jihoafrické Republice, kde byly prvotně vinifikovány hrozny od smluvních pěstitelů, následně však již z vlastních vinic na pobřeží False Bay.
Paralelně se tak rozvíjelo pěstování a vinifikace vín ve Francii a v Jihoafrické Republice a společnost vstupovala se svými víny na nové trhy. Prodejní úspěchy v USA si vynutili otevření vlastní kanceláře.
Paul Boutinot se stále osobně podílí na výrobě vín ve všech svých vinařských závodech  a dohlíží na profesionalitu a kvalitu práce sklepmistrů i ostatních členů realizačního týmu.

 

89
109189109

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem

 • Boutinot Cuvee Jean Paul Rose 0,75 l Kód: VIF1705
  Skladem Značka: Boutinot
  Aroma červených bobulí, na okraji trocha exotického ovoce. V chuti příjemné bobulovité ovoce ve spojení s hebkým dozvukem a dobrou strukturou.

  109 Kč
 • Grand Cape Rosé 0,75 l Boutinot Kód: VIJAF2501
  Momentálně nedostupné Značka: Boutinot
  Třešňově růžová, zářivá barva s aroma po šťavnatých jahodách se svěžím závěrem.   Hrozny jsou stlačeny a odstopkovány, následuje kontakt se...

  89 Kč

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více zde