Vážení zákazníci, nadále doručujeme jak jste zvyklí a jak to aktuální situace umožňuje. Nechceme však nikoho ohrozit, proto je u nás nyní možná platba za zboží pouze přes platební bránu nebo převodem. Prodejna ve Vsetíně je až do odvolání uzavřena. Děkujeme.

Boutinot

BoutinotV průběhu posledních dvaceti let se Boutinot vyvinul ze skromných začátků, kdy zásoboval okolní restaurace, v nadnárodní vinařskou společnost, vlastnící vinice a vinifikační závody ve Francii a Jihoafrické Republice a distribuční sítě v Evropě i USA.
Hlavní myšlenkou je nabídka vín, která věrně reprezentují daný region a odrůdu, bez ohledu na svoji cenovou kategorii.

Jak to vlastně začalo
Vášeň pro dobré jídlo a jemná vína je Paulu Boutinotovi vlastní. Jakožto syn úspěšného majitele restaurací v Anglii byl zklamán tehdejší úrovní vín, které se v tomto segmentu trhu nabízela. Vydal se tedy do Francie, kde od vinaře k vinaři vybíral dobrá vína, která pak dovážel pro restaurace svého otce.

Další rozvoj
V roce 1980 založil Paul Boutinot ve svém domovském městě Manchester společnost  Boutinot Limited.
Paulova vize stylu výroby vína vešla do reality otevřením první vlastní vinařské usedlosti ve Franci, v blízkosti Beaujolais, o devět let později. První produkovanou řadu vín pojmenoval po svém synovi - "Cuvée Jean-Paul".
Společnost se rychle rozrůstala a v roce 1994 zahájila provoz vlastního vinařského závodu v Jihoafrické Republice, kde byly prvotně vinifikovány hrozny od smluvních pěstitelů, následně však již z vlastních vinic na pobřeží False Bay.
Paralelně se tak rozvíjelo pěstování a vinifikace vín ve Francii a v Jihoafrické Republice a společnost vstupovala se svými víny na nové trhy. Prodejní úspěchy v USA si vynutili otevření vlastní kanceláře.
Paul Boutinot se stále osobně podílí na výrobě vín ve všech svých vinařských závodech  a dohlíží na profesionalitu a kvalitu práce sklepmistrů i ostatních členů realizačního týmu.

 

89
109189109

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem

 • Boutinot Cuvee Jean Paul Rose 0,75 l Kód: VIF1705
  Boutinot Cuvee Jean Paul Rose 0,75 l
  Skladem Značka: Boutinot
  Aroma červených bobulí, na okraji trocha exotického ovoce. V chuti příjemné bobulovité ovoce ve spojení s hebkým dozvukem a dobrou strukturou.

  109 Kč
 • Grand Cape Rosé 0,75 l Boutinot Kód: VIJAF2501
  Grand Cape Rosé 0,75 l Boutinot
  Momentálně nedostupné Značka: Boutinot
  Třešňově růžová, zářivá barva s aroma po šťavnatých jahodách se svěžím závěrem.   Hrozny jsou stlačeny a odstopkovány, následuje kontakt se...

  89 Kč

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více zde