Rupert & Rothschild

Rupert a Rothschild je jednou ze šlechtických jihoafrických vinařských usedlostech. Estate Friderickburg v Franschhoek, kde je projekt spuštěn jako 50:50 partnerství mezi rodinou Rupert a rodiny Rothschildů (z Bordeaux slávy). Farma byla založena v roce 1690 a byl koupen Anthonij Rupert v roce 1984 a od té doby se historické budovy a vinice byla podstatně změněna.

60% hroznů pochází z Rupert vlastněných vinic, s dalšími hroznů nakoupených v roce. Polovina vína jsou vyváženy, přičemž nejvýznamnější exportní trhy jsou Německo, Čína, Japonsko a Hongkong.

Superstar vinařství konzultant Michel Rolland se používá zde, na návštěvě panství čtyřikrát do roka a pomoc vinař Schalk Willem-Joubert. Setkal jsem se s Schalka a asistent vinaře Clive Radloff na ochutnávku vín.

"Víc se stalo v posledních 10 letech v jihoafrické vinařství než poslední 100," říká Schalk, komentovat rychlému tempu změn zde. A dodává: "Náš styl není tak velký, jak byste očekávali od nového světového výrobce: alkohol úrovně 13,5 až 14%. Jsem se více zaměřit na pocitu v ústech, než cokoliv jiného, a také na pečlivé využívání dřeva. "

Jen tři vína jsou: Chardonnay a dvě červené míchá. První ročník v roce 1998. 

 

 

Žádné produkty od výrobce Rupert & Rothschild nebyly nalezeny....