Vinselekt Michlovský

Vinselekt MichlovskýVinařství Vinselekt Michlovský, a. s. bylo založeno v roce 1993, ovšem vzniku společnosti předcházela více než třicetiletá cesta Miloše Michlovského profesionálním vinařským světem. V roce 2003 se podnik změnil v akciovou společnost, v níž nyní pracuje přibližně 60 zaměstnanců. Roční produkce přesahuje 1 milion lahví vína.Firma Vinselekt Michlovský a.s. byla oceněna jako nejlepší Vinařství roku 2009.

 

 

Vinselekt Michlovský pěstuje vinnou révu na 112 ha vlastních vinic vedených podle pravidel integrované produkce. Vinohrady se rozkládají v nejteplejších oblastech jižní Moravy, v mikulovské a velkopavlovické podoblasti, zejména v okolí Pálavy, a to ve viničních tratích Purmice, Goldhamer, Věstoňsko, Na štrekách a Trkmansko. Pro révu příznivé slunné a teplé klima doplňuje pestrá škála půd na zpevněných i nezpevněných sedimentech.
Hospodaření v integrované produkci doplňuje 8,12 ha zařazených v systému bio v Břeclavi, Perné a v Klentnicích, raritou je obhospodařování 5,5 ha vinic vchilském údolí Maule Valley. Další hrozny společnost nakupuje od dlouhodobých smluvních dodavatelů, kteří dodržují sjednaná pravidla a pokyny.
 

Vína z Vinselektu Michlovský a.s. se v posledních letech stala šampiony snad všech domácích soutěží a úspěchy slaví i ve světě. Biovíno Hibernal se stalo mezi konvenčními víny vítězem Grand Prix Vinex, vína jsou ověnčena zlatými a stříbrnými medailemi MUNDUS vini v Německu nebo Vinalies Internationales ve Francii, Pálava 2007 výběr z bobulí je prvním vínem v historii moravského vinařství, které se stalo absolutním šampiónem světové soutěže s patronátem OIV - izraelského Terravina.
 

V čem spočívá bio produkce vín Vinselektu Michlovský? Šlechtitelský tým Vinselekt se snaží získat odolné odrůdy, které lze pěstovat s minimální, případně s žádnou, chemickou ochranou. Na vlastní šlechtění navazuje i způsob pěstování, který podporuje ekologické povědomí. Šetrné obdělávání půdy
zamezující erozi doplňuje cílevědomá biologická ochrana vinic proti chorobám a škůdcům. Z nových odrůd se získávají hrozny určené k produkci přírodních BIO vín a BIO moštů bez chemické ochrany a konzervace. Od roku 1997 vlastní šlechtitelská stanice VINSELEKT certifikát BIO-produkt ekologického zemědělství pro vína Malverina a Laurot. Ze sklizně 2007 uvedl Vinselekt na trh v bio produkci i odrůdu Hibernal.
 

Vína jsou produkována podle přísných ekologických norem s limitovaným použitím chemických postřiků. Jedná se o nově vyšlechtěné odrůdy, mimořádně odolné k nejrozšířenějším chorobám a škůdcům, ideální k pěstování v režimu ekologického vinohradnictví.

Nejvyšší produkční řadou je Premier, vína s výrazným rukopisem svého terroir, vyrobená z dokonale vyzrálých hroznů a co nejpřírodnějšími postupy lahvovaná bez fi ltrace. Prémiové řady: Vinum Palaviense - originální přívlastková vína s kontrolovaným původem hroznů na vápenitých tratích Pálavy. Chateau Dowina - extraktivní přívlastková vína zrající ve francouzských dubových sudech typu barrique. Víno získává nenapodobitelný charakter, originální aromatické tóny a buketní látky, bohatou strukturu a plnost v chuti.
Další produkční řady : Latitude 49, Harmony, Passio Christi, Standard a pro sběratele Privátní archiv. Samostatnou kategorii tvoří v lahvích kvašená originální šumivá vína Crémant de Vinselekt.
 

„Vždy jsme se snažili být v popředí, ne-li přímo iniciátory nových a někdy i riskantních a revolučních postupů," uvádí Miloš Michlovský. „Aktuálně se soustřeďujeme na vyjádření co nejpřesvědčivějšího otisku terroir v našich vínech jak maximální péčí o vinohrady, tak co nejšetrnějším zpracováním
hroznů. Jak pro bílá, tak pro červená vína jsme vybaveni několika různými technologickými systémy, které nám dovolují zvolit optimální cestu, jako by tu bylo pod jednou střechou několik malých vinařství. Inovace a kreativita jsou u nás stále na prvním místě."

Žádné produkty od výrobce Vinselekt Michlovský nebyly nalezeny....