Rauch

RAUCH STORY

Od malé moštárny k hráči na světovém hřišti, který přichází s inovacemi.

POČÁTKY

Počátky rodinného podniku sahají k začátku 20. století. Hned po skončení první světové války založil Franz Josef Rauch v Rankweilu ve Vorarlbersku, v Rakousku, hlavním sídle firmy Rauch Fruchtsäfte Gesellschaft m.b.H. & Co. malou moštárnu, která pracovala ve mzdě pro zemědělce z okolí.

ŠEDESÁTÁ LÉTA

Další generace převzala rodinný podnik na počátku 60-tých let s ročním obratem cca 12 mil. ATS. Provoz byl následně rozhodujícím způsobem rozšířen a začala průmyslová výroba ovocných šťáv, které se prodávaly v první řadě v tuzemsku, ale následně stále více v mezinárodním měřítku.

70. LÉTA

Další milník představovalo v polovině 70-tých let plnění ovocných šťáv do obalů Tetra-Pak, které firma použila jako první v Rakousku. Předtím byly ovocné šťávy jen ve skleněných lahvích - dnes si nelze regály v supermarketech představit bez kartonových obalů. Tím se Rauch stal od 70-tých let nejoblíbenějším džusem Rakušanů!

Mezinárodní expanze byla podporována a podařilo se dobýt nové trhy v zámoří, na Blízkém a Dálném východě.

1994

V roce 1994 začíná firma Rauch s vlastní továrnou v Maďarsku, aby odtud mohla dodávat své výrobky do států střední Evropy.

Zavedením palety výrobků LEDOVÝ ČAJ, která spustila skutečný rozmach LEDOVÉHO ČAJE, si firma Rauch zajistila vedoucí postavení na tomto úseku. LEDOVÝ ČAJ Rauch je nejoblíbenějším nápojem k uhašení žízně bez obsahu oxidu uhličitého.

Zavedením značky HAPPY DAY a spuštěním značky BRAVO se firmě Rauch podařil definitivní průlom v národním i mezinárodním měřítku a etablování v silném postavení v oblasti průmyslu značkového zboží.

2000

Zavedením značky NATIVA reagovala firma Rauch dokonale na počínající trend wellness a dokázala tento boom přenést i na trh s nápoji.

Další novinkou byly ovocné šťávy a LEDOVÝ ČAJ v PET láhvi o obsahu 0,5 a 1,5 litru, které představovaly opravdovou alternativu k limonádám s obsahem oxidu uhličitého. Převzetím pivovaru Fohrenburg vnesla firma Rauch do svého sortimentu nápojů další obměnu včleněním piva.

2002

S novou lahví v designu Rauch zahajuje firma Rauch své vítězné tažení v gastronomii a získává body koncepcemi jako "100% ovoce - bez přídavku cukru" a širokým sortimentem výrobků a obalů. Od tohoto okamžiku je v sortimentu Rauch také velký požitek pro malou žízeň. Podle motta "malý medvěd -velký přítel" nadchne YIPPY velké i malé.

2003

V Itálii přebírá firma Rauch s BRAVO vedoucí postavení na trhu u ovocných šťáv a rozšiřuje postavení jednoho z předních podniků v Evropě. S CAFEMIO, krémovou ledovou kávou, vstupuje Rauch úspěšně na trh s kávou.

2004

Přechodem na obal vytvarovaný v horní části do štítu a opatřený šroubovacím uzávěrem pokračuje HAPPY DAY ve svém úspěšném kurzu směřujícím k jedné z předních značek ovocných šťáv prémiové kvality v Evropě.

2005

Rozmanitost značek Rauch se dále rozrůstá a roce 2005 je doplňuje nápoj typu NATIVA Water. Ve stejném roce je uveden do provozu 4. výrobní závod Rauch ve Widnau (CH).

2007

V roce 2007 otevírá firma Rauch továrnu v Koceljeva/Srbsko, aby bylo možno lépe dodávat do sousedních zemí a zajistit si vedoucí postavení v tomto regionu.

2009

Happy Day je nejrychleji rostoucí značkou ovocných šťáv v Německu

RAUCH strom představuje nový symbol RAUCH.

2011

RAUCH neustále roste – dvě nové továrny na zpracování ovoce v Polsku se staly součástí rodiny Rauch.

Protože RAUCH je jedním z mála podniků, které provádějí celé zpracování od ovoce k obalu samotnému, tím zaručuje nejvyšší kvalitu.

    

 

Žádné produkty od výrobce Rauch nebyly nalezeny....