Mamacoffee

Začátky mamacoffee

Mamacofee vzniklo spojením lásky ke kávě a nezapomenutelných zážitků z cest po Ethiopii, kterou společně manželé Marta a Dani Kolští absolvovali. K založení mamacoffee je vedla především obrovská touha podporovat fair trade a dovážet kvalitní čerstvou kávu, která u nás nebyla téměř k dostání.

Licenci od mezinárodní certifikační agentury Fairtrade International (FLO) získali v roce 2008, kdy mamacoffee založili. S vlastní pražírnou se tak mamacoffee stalo prvním českým subjektem, který se aktivně zapojil do dovozu a zpracování fair trade produktů.

 

Zrnka kávy od mamacoffee

Od našeho vzniku se snažíme přinášet to nejlepší, co umíme. Zrnka kávy, která končí ve vašem šálku, sledujeme od začátku jejich cesty. V době sklizně se pravidelně vydáváme za pěstiteli.

Vždy nakupujeme pouze výběrovou zrnkovou kávu, kterou vám nabízíme v té nejlepší kvalitě. Důraz klademe nejen na čerstvost kávy, ale i na její správné a pečlivé pražení.

 

Podpora pěstitelů kávy

Pěstitele podporujeme jak nákupem jejich fair trade surovin, tak prostřednictvím rozvojových projektů v místě samotném. V rámci spolupráce s Člověkem v tísni tak spolupracujeme na pomoci obyvatelům Ethiopie.

 

S kávou vstáváme i usínáme

Svou činností se snažíme zlepšovat povědomí společnosti o kávě. Byli bychom rádi, kdyby se v každé české obci našlo místo, kde vám uvaří skutečně dobrou kávu. Jakmile totiž ochutnáte cappuccino, které bylo připraveno pečlivě a s láskou, nechcete už jiné. Pořádáme proto mnoho školení o kávě a její správné přípravě. Pro všechny kávomily jsme pak v roce 2012 založili Prague Coffee Festival .

Žádné produkty od výrobce Mamacoffee nebyly nalezeny....