Casa Vinicola Botter Carlo

Casa Vinicola Botter CarloHistorie vinařství Botter sahá do roku 1928, kdy se Carlo Botter, obchodník s vínem, který prodával stolní víno benátským aristokratickým rodinám, rozhodl, že začne s vlastní výrobou vína. Nejdříve založil pouze malou výrobnu, později přidal i pár akrů půdy. Tak se postupem času Casa Vinicola Botter stala s přispěním několika dalších generací uznávaným vinařstvím s výrobou velmi kvalitního vína. K jedněm z prvních a také nejlepších zákazníků vinařství Botter patřil Ernest Hemingway. Během první světové války se zdržoval tehdy osmnáctiletý Hemingway coby řidič vojenské sanitky ve Fossaltě di Piave. Již tehdy byl velkým vyznavačem lovu a dobrého pití. Carlo Botter v té době právě začínal s prodejem svých vín do místních restaurací a obchodů. Jeden z restauratérů se na něj obrátil „jako zástupce amerického vojáka, ohromného chlapíka, který se trochu chvástá svou znalostí dobrých vín“, s žádostí o speciality z jeho vinice.Tak Hemingway začal holdovat vínům od Carla Bottera a jeho zamilovaným vínem stal Pinot Grigio. Hemingway pobýval ve Fossaltě až do doby, než byl zraněn a převezen do Milána. Po válce se několikrát do oblasti Piave vrátil lovit a koštovat oblíbený Pinot Grigio.

Vytrvalost a umíněnost jsou prvními charakteristikami úspěchu tohoto vinařství. Zároveň ale i mikroklima, ve kterém se vinařství nachází, se na této skutečnosti značně podílí. Oblast Itálie, kde se Casa Vinicola Botter nachází – několik kilometrů od Benátek část Friuli – je ve skutečnosti požehnanou oblastí.

Dnešní vinařství vedené třetí generací nástupců Carla Bottera exportuje svá vína do 35 zemí celého světa. Zaměřuje se na výrobu kvalitních vín a klade velký důraz na budování dobrého jména Casa Vinicola Botter. Výrobky tohoto vinařství mohou zákazníci najít v nejlepších vinotékách a restauracích.

Vlastní vinice
Hlavní část vinic se nachází v oblasti Piave DOC a přechází až do oblasti Friuli DOC. Výroba se však nesoustřeďuje pouze na oblast Veneta, ale vinařství neustále rozšiřuje svou působnost i do ostatních oblastí Itálie. Příkladem toho je i nedávno započatá spolupráce s důležitými výrobci vína v Puglii.

Lokalizace vinic a technické informace:

Apelace: Veneto IGT, Piave DOC, Friuli Grave DOC
rozloha: 500 ha – počet rostlin na 1 ha: 3 500 – 4 200
výroba vína na 1 ha: max 50 – 100 q/ha
kapacita zásob v nerez ocelových nádržích: 13 500 hl.
kapacita zásob v sudech: 1 000 hl.

Apelace: Salento IGT,Tarantino IGT,Manduria DOC
rozloha: 500 ha – počet rostlin na 1 ha: 3 800
výroba vína na 1 ha: max 100 q/ha
kapacita zásob v nerez ocelových nádržích: 9 000 hl.
kapacita zásob v sudech: 2 000 hl

 

Žádné produkty od výrobce Casa Vinicola Botter Carlo nebyly nalezeny....