Bertagnolli

Původ lihovaru Bertagnolli, nositele četných ocenění za kvalitu výrobků, sahá až do roku 1870.Tehdy se majitelka jednoho z největších podniků v severoitalské oblasti Piana RotalianaGiulia Kreutzenberg, provdala za Edouarda Bertagnolli, dědice zavedené farmaceutické firmy
Díky použití destilačních nádob, známých z farmaceutické praxe pod názvem alembik a technice tzv. mariánské lázně, původně používané renesančními alchymisty, kteří destilovanou látku ukládali do nádoby s vodou vložené do pece, aby tak zabránili přímému kontaktu látky s ohněm, se podařilo vyrobit destiláty nepřekonatelné kvality, jenž se okamžitě stávají velmi oblíbenými.
Záhy se jim dostává oficiálního uznání a to když v roce 1886 habsburský dvůr ve Vídni udělil titul C.a K. dvorní dodavatel. 

V současné době je firma svěřena dynamicky podnikajícím bratrancům Livii a Beppe, již čtvrté dynastii rodu Bertagnolli, kteří s nadšením pokračují v tom, co vždy bylo mottem tohoto podniku, tedy: Inovace s ohledem na tradici a výroba stále kvalitnějších destilátů. 
 

Lihovar Bertagnolli se nacházi v kraji zvaném Piana Rotaliana, o které již Geothe hovořil jako o "nejkrásnější vinné zahradě Evropy". Oblast chráněna horami má vnitrozemské klima s chladnými zimami, teplými léty a denními a nočními teplotními rytmy tolik příznivými pro dozrávání vinné révy. Na optimální dozrávání hroznů mají blahé důsledky i nivní půdy dané častými záplavami v minulosti lemujících řek Adige a Noce

 

Žádné produkty od výrobce Bertagnolli nebyly nalezeny....