Vinohrad

Vinařství Vinohrad"Vína se značkou Vinohrad nesou symboly slunečních hodin - jako spojení života se sluncem, pálavských květin a knihy - symbolu poznání, moudra a vědění. V našich vínech se odráží mikroklima Pálavy, tradiční surovina a vědomosti soudobé enologie. Krok za krokem se naplňuje naše touha vytvářet vína pro Vaše poznání a moudrost. Žízeň po víně a vědění Vám přeje z Vinohradu - Miroslav Bukovský".

 

 

Vinařský dům v Horních Věstonicích s tradičními kvelbenými sklepy, prošel významnou rekonstrukcí v roce 2007. Tradice sahá do roku 1874, kdy zde Josef Beigl vybudoval první základy vinařství. Současné uspořádání výroby a vybavení moderní technologií splňují představu o výrobě sofistikovaných vín. Kvalitní systém výroby ,,z vinice do sklenice" byl zaveden v roce 2007, kdy specialista agronom-vinohradník řídí pěstování hroznů na vinicích, spolupracuje s enologem a společně směřují k vypěstování požadované kvality hroznů. Technologie a důmyslnost zpracování hroznů, moštu i školení vína ve třech kvalitativních stupních jsou dnes realizovány enologem Ing. Alešem Galou.
 

Flóra Pálava
 

Při sklizni a zpracování je kladen důraz především na rychlost a šetrnost v každém kroku práce s hroznem a moštem, aby nedocházelo ke kontaktu se vzdušným kyslíkem a ztrátě aroma. Výsledkem jsou vína odrůdově přirozená, svěží, suchá, nezatěžující alkoholem. Charakterem vína mladá, nekomplikovaná, lehká s něžnou finesou.
 

Premium Pálava
 

Je tvořena z odrůd a hroznů, které mají předpoklad, že víno z nich vyrobené se bude vylepšovat dobou zrání na láhvi. Zralost hroznů při sklizni spolu s cukernatostí určuje například PH, množství kyselin a polyfenolických látek. V láhvi víno směřuje kupředu, vyvíjí se optimální aroma a elegantní, vyvážená struktura chuti. Touto řadou Vám chceme zprostředkovat kontakt s typickými víny Pálavy.
 

Le Livre
 

Le livre - kniha, ve které pěstitel a vinař popisuje příběh tohoto vína, jenž má původ v hroznech z nejlépe situovaných vinic Pálavy. Dvě enologická cuvée - blanc a rouge vyrobená klasickou francouzskou metodou vinifikace a zráním v sudech z kvalitního francouzského dubu po dobu 12 měsíců.
 

 ZOBRAZIT VŠECHNY VÝROBKY VINAŘSTVÍ VINOHRAD 

Žádné produkty od výrobce Vinohrad nebyly nalezeny....