Vinařství Valihrach

Vinařství Valihrach je rodinnou firmou, která vznikla jako jedna z prvních hned po roce 1989 a obhospodařujeme nyní asi 20 hektarů vinic. Jejich obec Krumvíř patří do Velkopavlovické vinařské podoblasti, která umožňuje svými podmínkami pěstování široké škály odrůd. A právě tato veliká pestrost odrůd, zároveň s nabídkou starších vín, je charakteristická pro jejich vinařství. Výrobu zaměřují především na kvalitní přívlastková vína a vína archívní. V menší míře vyrábí i vína barikovaná, cuvée a ledová.

Jejich produkce získala řadu ocenění nejenom na domácích výstavách, ale také v zahraničí. Z poslední doby jmenujme zlaté medaile ze světových soutěží Concours mondial de Bruxelles, velké zlaté a zlaté medaile z Concours International des Vins Lyon nebo Ice Wine du Monde. Největším zahraničním úspěchem je bezpochyby celkové třetí místo z téměř tisíce vzorků na světové soutěži Chardonnay-du-Monde 2011 podpořené opakovaným umístěním v Top 10 (v roce 2012 celkové čtvrté místo, v roce 2013 páté místo). Poctou pro jejich vína je také podávání při oficiálních návštěvách, například: Hillary Clintonové, prince Charlese nebo japonského císaře Akihita.
Před čtyřmi lety získali velice prestižní ocenění Vinař roku 2009 a rok poté se jim podařilo vítězství v soutěži obhájit - můžou se tedy pyšnit i titulem Vinař roku 2010 České republiky. Letos v srpnu získali třetí titul Vinař roku 2013.

  Přes první diplomy z místních soutěží vín koncem 70. let se propracovali až k trojnásobnému titulu Vinař roku České republiky. Ze zahraničních soutěží si také v poslední době přivezli cenné kovy - jmenujme např. zlaté medaile ze světových soutěží Concours mondial de Bruxelles, velké zlaté a zlaté medaile z Concours International des Vins Lyon nebo Ice Wine du Monde. Největším zahraničním úspěchem je bezpochyby celkové třetí místo z téměř tisíce vzorků na světové soutěži Chardonnay-du-Monde 2011.

Žádné produkty od výrobce Vinařství Valihrach nebyly nalezeny....