Tanzberg

TanzbergOd svého založení v roce 1999 se vinařská společnost Tanzberg Mikulov profiluje jako dodavatel prvotřídních tichých i šumivých vín. Hrozny se pěstují v okolí města Mikulova s unikátním terroirem vápencové Pálavy a s historií výroby vína, která pochází již z dob římských legií, které tábořily u dnešního Mušova.

 

V současné době vinařství obhospodařuje více než 50 ha vinic v katastrech tří vinařských obcí: Mikulov, Bavory a Perná. Ve vínech je cítit síla terroiru, péče a starost o hrozen, která se promítá v kvalitě produktu. Sklepní hospodářství je vybaveno špičkovou technologií s kapacitou 240 000 l. Zpracování hroznů
probíhá okamžitě po sběru, bez nakvašování na rmutu, s odkalením a využitím čistých kultur kvasinek.
 

Vína se vyrábí metodou řízeného kvašení, bílá vína zrají v nerezových tancích, červená vína zrají v tradičních dřevěných sudech nebo v nových sudech typu barrique. Po nalahvování dozrávají vína v ležáckých sklepích a na trh se uvádí dle potřeb zákazníka. Mezi pěstované bílé odrůdy patří Ryzlink Vlašský (typická odrůda pro místní region), Chardonnay, Ryzlink Rýnský a Sauvignon. Mezi červené odrůdy pak patří Frankovka, Merlot, Cabernet Sauvignon, Pinot Noir a nově také Pinot Meunier (oblíbená odrůda v Champagne).
 

Pro výrobu šumivých vín je Mikulovský region mimořádně vhodný. Viniční trať Železná (dříve Durstberg) tradičně poskytovala hrozen Ryzlinku Vlašského pro výrobu kvalitních sektů. Díky vysokému obsahu volného vápence v půdě vykazuje charakteristiky, které jsou typické pro Champagne. Má tedy schopnost
vytvářet víno s nižším cukrem a velmi vysokou kyselinou. Mimořádná kvalita sektů je dána unikátní technologií, kdy druhotné kvašení probíhá výhradně na přírodním hroznovém zbytkovém cukru, obsaženém v Ryzlinku rýnském.
 

Jak říká zakladatel a majitel vinařství dr. Vladimír Železný: „Dobré víno, to je vášeň. A ta je součástí práce celého týmu v našem vinařství už od jeho počátku.
Výsledkem jsou charismatická vína, která se nepijí, ale vychutnávají - vína s jasným původem, vína hravá, inspirující, opředená legendami... Naše vína i sekty jsou takové, jaké by měly být i životy těch, kdo je milují."
 

Žádné produkty od výrobce Tanzberg nebyly nalezeny....