Mikrosvín

 

 

MikrosvínVinařství Mikrosvín Mikulov vyrábí kvalitní víno z révy pěstované v chráněné krajinné oblasti Pálava. Filozofie vinařství je zaměřená na šetrný přístup k přírodě s maximálním omezením chemických vstupů ve vinohradě i ve sklepě. Díky tomu vyrábí vína špičkové kvality s dlouhodobým potenciálem skladování. Firemní heslo zní: "Vyrábíme vína ve vinici". 

 

Specializací vinařství Mikrosvín Mikulov je odrůda Ryzlink vlašský, kterou pěstují na pěti viničních tratích. Vína z této odrůdy se vyrábějí ve všech přívlastkových kategoriích od kabinetních až po ledová. Produkce Mikrosvínu Mikulov však není jen o "vlašáku", ale dokáží vyrobit špičkové víno i z dalších odrůd vysázených na jejich tratích. Důkazem je výrazný úspěch na světové soutěži Chardonnay du Monde 2011 - mezi absolutními špičkami výrobců nejvýraznější světové odrůdy tak "Chardonnay 2008, Zimní vrch" získalo stříbrnou medaili.
 

Mikrosvín Mikulov je první firmou, která začala v ČR vyrábět vína stejné odrůdy z různých poloh, a stejně tak první firmou v České republice, která vyrobila ledové víno a bobulový výběr. Celková roční produkce je omezena na přibližně 200 000 litrů bílého vína a 50 000 litrů vína červeného. Sklepní hospodářství ve vinařské obci Dolní Dunajovice pochází přibližně z konce 19. století. Sklepy jsou zděné klasickou pálenou cihlou a pojmou více než 500 000 litrů vína při naprosto ideálních skladovacích podmínkách.
 

Nová řada vín "Flower Line"
 

Představujeme řadu vín Flower Line. Jsou to vína, u kterých se s květinami setkáte nejen v názvu a na etiketě, ale květnatost se projevuje v celém jejich charakteru. Vína se vyznačují výrazným květinovým buketem, svěžestí a lehkostí, doplněnou o nezaměnitelný charakter Pálavských kopců a Šanovských vinic. Jsou to vína moderní, lehká, svěží a ovocná, nekomplikovaná a pro každý den.
 

Vinice Železná
 

Tato špičková trať leží ve vyšší nadmořské výšce (350 m) na velmi mírných svazích až náhorních rovinách pod vrcholky Pálavy s jižní expozicí. Půda je zde těžší, nezáhřevná, jílovitá, s vysokým obsahem vápníku a vápenným skeletem. Poloha nikdy netrpí suchem. Dnešní vinice jsou mladé, vysazené na počátku 90. let 20. století. Odtud se například dodávalo víno na dvůr císařovny Marie Terezie.
 

Žádné produkty od výrobce Mikrosvín nebyly nalezeny....