Estampa

Historie
Rodina González - Ortiz dala jméno Viňa Estampa jako poctu jejich dědečkovi, Manuelu González Dieguez, který koupil La Estampu před více než 100 lety. Zavedl nejvíce vyspělou výrobní technologii té doby a vytvoříl nový model obchodu v daném sektoru. Rodina Ortiz má velmi dlouhou historii ve vinařství. Vyráběla jemné víno v Maipo Valley přes devět desetiletí, přispívajíce vinařskému průmyslu svojí uměleckou a romantickou vizí. Rozdílný talent obou rodin přinesl společně se založením Estampy v roce 2001, kombinaci poslední technologie výroby vína s inovačním obchodním plánem. Výsledkem byl první chilský vinařský závod zaměřený na produkci jemných vín prostřednictvím umění kompozice.


Země vinařského umění
Nejmodernější design a styl budov a zázemí vinařství Estampa jsou odrazem umění, které je realizováno uvnitř, kde jsou prémiová vína produkována velmi inovativně , s důrazem na perfektní umění kompozice. Vinařství, jehož kapacita je 1,9 milionů litrů, je vybaveno nejmodernější technologií dostupnou na světových trzích. Během sklizně jsou hrozny přijaty ve vinařském závodu a okamžitě prochází napříč dvěma třídícími stoly. Tam jsou ručně selektovány a jsou vybrány pouze ty nejlepší hrozny. Dále víno fermentuje v tancích z nerez oceli v různých velikostech (od 2000 do 50000 litrů). Po fermentaci je nové víno mícháno a Reservy a Gold Assemblage vína zrají v francouzských a amerických dubových sudech. Moderní laboratoř monitoruje každý krok z tohoto procesu, udržuje vyjímečně vysokou kvalitu kontroly předepsanou Estampou. Nakonec jsou vína lahvována a etiketována.

Umění kompozice
Naše filosofie je zaměřena na perfektní kompozici, umění kombinace dvou nebo více odrůd tak, aby každá z nich dala našemu vínu ty své nejlepší charakteristiky. Takto vytváříme vyjímečná, elegantní a osobitá vína v každé ze tří Estampa linií.

Vinice
Estampa vlastní 3 vinice: Estampa, Estación a Marchiqűe. Společně tvoří výměru 300 hektarů. Chudá půda na těchto vinicích je ideální pro produkci prémiových vín. Na našich vinicích pěstujeme Cabernet Sauvignon, Merlot, Carménere a Syrah, které slouží jako základ pro míchání. Máme také začleněný Malbec, Cabernet Franc, Petit Verdot, Petit Syrah a Viognier k doplnění portfolia vín a přispění ke zvýraznění charakteru vín při finální kompozici.

Colchagua Valley
Colchagua Valley je obecně uznávané jako jedno z nejlepších údolí v Chile pro produkci červeného vína. Zde sídlí vinařství Estampa, pěstuje svoji vinnou révu, vyrábí i lahvuje svá vína.
Tato oblast nabízí mnoho typů půdy a rozmanité topografie zahrnující roviny, podhůří a svahy. Takto rozmanitá geografie poskytuje široký výběr odlišných „terroirs“. To nám dovoluje pěstovat různé odrůdy v optimálních lokalitách, což maximalizuje potenciální kvalitu a charakteristiku hroznů.

 

Estampa

Žádné produkty od výrobce Estampa nebyly nalezeny....