Delaforce

Historie rodiny Delaforce je stará přes 700 let. Její vliv na portugalské vinařství je spojen s rokem 1834, kdy John Fleurriet Delaforce založil v Portu vinařství pro své obchodní partnery. V roce 1868 jeho syn George Henry pak zakládá již rodinnou společnost „House of Delaforce“.

 

 

V následujících letech se Delaforce stává důležitým vinařstvím nejen v Portugalsku, ale i v Německu, Francii, Anglii, Rusku a dalších zemích Evropy. V letech 1894 až 1906 byli zplnomocněni dodávat svá vína na královský dvůr. V průběhu let si Delaforce vybudoval respekt pro své umění scelování odrůd a schopnosti při práci se sudy (staření).

 

Dnes je Delaforce vlastněn a veden společností Real Companhia Velha, která má více než 250 let zkušeností ve vinařském světě. Téměř všechny typy portských vín jsou dnes zastoupeny v portfoliu Delaforce a jsou prodávány po celém světě.

 

Delaforce vlastní vinařství a vinice Quinta da Casa Nova, které leží v Pinhao v Douro Valley. Kromě toho nakupuje hrozny od pěstitelů kategorie „A“ z oblastí Roncao a Rio Torto, do kterého patří také pozoruhodná Quinta da Corte.

 

V Delaforce je na výrobu použita pouze hrstka nejlepších odrůd ze 30, které jsou zákonem schválené. Patří mezi ně mimo jiné i Touriga Francesa, Touriga Nacional and Tinta Roriz. Všechny jsou sklízené ručně.

 

Žádné produkty od výrobce Delaforce nebyly nalezeny....